День усіх святих у Польщі

  • Posted on: 1 November 2015
  • By: europasumy

У перші дні листопада на всіх цвинтарях Польщі традиційно запалюють вогні у пам’ять про померлих. Традиція відзначати День Усіх Святих (пол. Wszystkich Świętych) 1-го листопада та День задушний (пол. Zaduszki) 2-го листопада сягає корінням ще в дохристиянську добу. Це час, коли християни моляться за спасіння душ усіх мирян, зокрема, своїх рідних та близьких, а у храмах та на цвинтарях служать панахиди за душі померлих. 
Щоправда, конкуренцію старовинним традиціям останнім часом складає модне на Заході святкування Хеловіну. Та все ж давні звичаї та обряди в Польщі є досить міцними. 
До першого листопада поляки відвідують могили, ретельно їх прибирають, готуючи до важливого для них дня. 1 листопада у Польщі вихідний – люди відвідують кладовища, несуть туди квіти (здебільшого квітучі хризантеми в горщиках), симпатичні ліхтарики іноді скляні, але здебільшого пластикові, котрі горить кілька годин поспіль. 
Особливо красиво в ці дні виглядають кладовища після заходу сонця – безліч різнокольорових вогників, які горять цілу ніч. Видовище насправді приголомшливе.