«Повернення до коріння- зміцнення зв’язків і контактів Полонійної молоді із Сумської області із Польщею». Підведення підсумків

  • Posted on: 21 October 2015
  • By: europasumy

У період від 15.07.2015 р. до 31.10.2015 р. організація «За Європейський розвиток Сумщини» у співпраці із Фондом Розвитку Вармії і Мазур з Ілави (Польща) реалізувала захід пн. „Повернення до коріння- зміцнення зв’язків і контактів Полонійної молоді із Сумської області із Польщею”. Успішно проведено усі раніше заплановані програмні дії і ось прийшов час на підведення підсумків. Реалізовано усі цілі і завдання, що ставилися на початку. Сама ж подія викликала значний соціальний ефект у середовищі польської діаспори у Сумській області, оскільки вже багато років ця цільова група залишалася дещо осторонь найважливіших подій, котрі реаліувалися Міністерством закордонних справ Польщі для польської діаспори за кордоном. Цей захід також започаткував цикл міроприємств, котрі у майбутньому будуть направлені на підтримку представників польської діаспори, що мешкають на території Сумської області і усього Харківського консульського округу. Завдяки ньому було можливим проведення ідентифікації потреб цієї соціальної групи, котрі будуть покладені у наступні проекти, що реалізуватимуться у партнерстві між організацією «За Європейський розвиток Сумщини» та Фондом Розвитку Вармії і Мазур з Ілави (Польща).

Захід реалізувався у рамках конкурсу «Малі гранти для Полонії 2015. Зміцнення зв’язків і контактів із Польщею». Його організацією займалася Спілка «Одра-Нємен». Реалізація заходу була можлива завдяки співфінансуванню Міністерства Закордонних Справ Польщі в рамках програми «Співпраця із Полонією і Поляками за кордоном у 2015 році».

Головною перевагою цього заходу була реалізація усіх найважливіших програмних дій у Польщі. Завдяки цьому молоді представники польської діаспори з України могли безпосередньо ознайомитися з актуальними соціально-економічними реаліями Польщі, на власні очі побачити як виглядає життя, праця та навчання у Польщі, порозмовляти зі своїми однолітками, отримати відповіді на свої питання від самих Поляків і нас цій основі прийняти правильні життєві рішення. Головною подією була 10-денна освітньо-ознайомлююча поїздка до Польщі. Участь у ній взяла група із 7 осіб- молодих представників польської діаспори із Сумської області. Завданням поїздки було надання її учасникам вичерпної, цікавої та актуальної інформації про Польщу, між іншим стосовно умов життя (в т.ч. культури), ведення трудової і господарської діяльності та проходження навчання. У її рамках відбулися зустрічі з польськими підприємцями і роботодавцями, ознайомлюючі екскурсії по відомих як у Польщі, так і за її межами вишах, а також походи цікавими маршрутами Підхалля і Малопольщі. Крім того, щоб підвищити ефективність та результативність процесу ознайомлення молодих учасників із сучасною Польщею, програма проекту передбачала їх участь у заняттях польської мови. Велике значення також приділялося безпосереднім і активними контактам із польськими однолітками. Це було можливим завдяки інтеграційним зустрічам із польською молоддю. Завдяки цьому молодь мала можливість обмінятися думками та враженнями, перевірити свої погляди на життєвоважливі питання та позбутися можливих стереотипів.

Із метою оперативного розповсюдження інформації про захід була створена група на Facebook пн. „Polonia w Obwodzie Sumskim i Charkowskim Okręgu Konsularnym” (https://www.facebook.com/groups/1170440779638688/). Тут систематично розміщувалася інформація про перебіг реалізації окремих етапів даного заходу. Ця інтернет-платформа також використовується для підтримки зв’язків між учасниками поїздки, а також їх однолітками із Польщі.

У рамках тзв. інформаційних заходів усі учасники поїздки провели презентації для учнів/студентів своїх рідних шкіл/університетів. Завдяки тому, що учасники поїздки навчаються у різних школах/вишах області, інформація про захід була розповсюджена серед великої кількості осіб.

Успішна реалізація цього заходу стала ще одним спільним досягненням партнерства нашої організації та польського фонду. Завдяки багаторічній співпраці вже було проведено ряд польсько-українських міроприємств, котрі мали на меті підтримку українського суспільства (в т.ч. молоді) у ці тяжкі хвилини. Ми віримо, що продовження і подальший розвиток партнерства принесе у майбутньому ще багато цікавих проектів, що матимуть вимірний результат та соціально-бажаний ефект.